0532 792 53 56

Klasik Pilates Yerine Neden Klinik Pilatesi Tercih Etmelisiniz?

Pilatesin yaratıcısı olan Joseph Hubertus Pilates raşitizm ve astım hastalığı vardı ve doktorlar ailesine çok uzun süre yaşamayacağını söylemişti. Joseph Pilates, vaktinin çoğunu evde çeşitli tıp ve özellikle Uzakdoğu sporları ile ilgili kitapları karıştırarak, kendisini bu rahatsızlıklardan kurtarabilmek çözümler arayarak geçirdi.

 

Bu nedenle yoga, kayak, dans, savunma sporu ve ağırlık çalışmaları üzerinde uzmanlaştı ve tüm bunların birleşimi olarak pilatesi yarattı. Pilates, tüm dünyada kabul gördüğü üzere tedavi temelli bir yöntemidir. Klasik pilates; bir pilates eğitmeni tarafından uygulanabilir. Ancak Klinik Pilates fizyoterapistler tarafından uygulanabilir.

 

Bunun sebebi ise klinik pilatesin tedavi amacıyla tasarlanmış olmasıdır. Bu demek değildir ki sadece ağrısı ya da rahatsızlığı olan kişilere klinik pilates yapılmalıdır. Klinik pilates ile vücumuzda özel olarak adlandırdığımız “sling”ler ile zayıf/ kısa/ gergin/ güçsüz/ aşırı güçlü gibi birçok farklı özellikte olan kaslarınızın bizim yani fizyoterapistler tarafından öngörüsü ile kuvvetlenmeniz/ esnemeniz/ eşit/ dengede daha güvenli ve daha kısa sürede olacaktır. Klinik pilateste egzersizlerin ilk amacı kontroldür. Dozajı sizin hareketleri düzgün yapabilme yeteneğinize ve kaslarınızın yorgunluk durumuna göre belirlenir.

Tags :
Share This :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenlerimize Kayıt

Mail adresinizi bizimle paylaşırsanız,güncel yazılarımızdan anında haberdar olabilirsiniz.

Featured

Copyright © 2022. Her hakkı saklıdır.