Fizyonişantaşı I Yaşam Akademisi I Fizyoterapist Eşliğinde Pilates I Reformer

0532 792 53 56

Klinik Reformer Pilates

Klinik Pilates

 

Her egzersizde omurga stabilitesine eşlik eden nefes kontrolünü ve hareketin pozisyonel farkındalığını öğreten, kassal ve zihinsel birlikteliği aynı anda sağlayan “Kliniğe Uyumlu Pilates Egzersizleri’’ olarak Avusturalyalı fizyoterapistlerce geliştirilmiştir. Avusturalyalı fizyoterapistler 2002 yılında Pilates egzersizlerini Klinik (Modifiye) Pilates egzersizleri adıyla kişiye özel uygulanabilir hale getirmiştir. Klinik Pilates, zihni vücudun hareketini ve duruşunu bilinçli olarak kontrol etmesi için eğiten bir yaklaşımdır. Aktif katılımla zihin ve beden arasındaki uyumu en iyi şekilde birleştirerek ilerlemeyi amaçlamaktadır. Egzersizler, uygun nefes tekniklerinin en optimal biçimde uygulanarak ağrısız hareket, konsantrasyon ve kas gevşemesine odaklanır. Ağrı azalımı, kuvvet ve esneklik artışı, uyku ve yaşam kalitesi üzerindeki olumlu etkileriyle ilgili günümüzde birçok bilimsel yayın vardır. 

1880 yılında Almanya’da doğan ve yıllarca yoga, zen meditasyonu, dövüş sanatları ve antik uygarlıklara ait farklı egzersiz programlarını uygulayan Joseph Humbertus Pilates tarafından geliştirilmiş bir yöntemdir. Joseph Pilates’in fiziksel uygunluğun nasıl geliştirileceğine olan merakı çocukluk çağından itibaren baş etmeye calıştığı astım, raşitizm, romatizmalı baş ağrısı gibi problemlerden kaynaklanmaktadır. Pilates, bu deneyimlerinden yola çıkarak “kontroloji” adını verdiği fiziksel ve mental yapılanma sağlayan metodu ortaya çıkarmıştır. J.H. Pilates “kontroloji” temeli ile vücudu geliştirerek yanlış postür üzerinde iyileştirme sağlayan ve fiziksel gücü düzenleyen bir sistem olarak tanımlamıştır.

 

Neden Fizyoterapistler ile Yapılmalıdır? 

 

Fizyoterapistler bir kişiye egzersiz programı yapmadan önce kişinin önce postür(duruş) değerlendirmesini yaparak vücut planlarında hangi kaslarının hangi açılarda güç orantısına sahip olduğunu saptayarak öncelikli sıralamasını oluşturur ve devamında geçirilmiş veya var olan rahatsızlıkları ile ilgili egzersiz planlamasını yapabilecek en yetkin kişidir. Klinik Pilates için herhangi bir rahatsızlığa sahip olmanız beklenmez, sağlıklı bireylerde de sıhhat düzeyinizin kas ve esneklikle beraber yaşam kalitesini arttırmanızı amaçlarız. Lisans dönemimizde yetişkin, çocuk, sporcu, sağlıklı ve rahatsızlığı olan her bireye öncelikle vücudumuzun olmak üzere tüm kaslarımızın dolaşım sistemlerimizin fizyolojisi öğrenerek devamında kinezyoloji yani hareket bilimini geniş bir çerçevede öğrenmekteyiz. Bir birleşim olarak egzersizler ve bu egzersizlerin programlanması konusunda konusunda kapsamlı eğitimler almaktayız. Klinik pilates Eğitmeni olmak için önce 4 yıllık fizyoterapist eğitimini tamamlamış olmaları ve daha sonrasında klinik pilates ile ilgili özel eğitimlerden geçmek mutlak bir gerekliliktir. Ve bütün bunların sonucunda Klinik Pilates çok daha farklı yararlar sunmaktadır. 

 

Fizyonişantaşı Yaşam Akademisi’nde fizyoterapist ile klinik reformer ya da mat pilates seanslarımız yaklaşık olarak 50 dakika sürmekte olup haftada 2-3 gün olarak planlanmaktadır. Herhangi bir özel durumunuzda(spesifik bir ağrı/rahatsızlık) seanslarınızın süresi ve içeriği değişebilmektedir. Detaylı bilgi için iletişim numaramızdan bilgi alabilirsiniz.

Bizi Tercih Edenler

Sizlerin yorumlarını önemsiyoruz. Daha önce bizlerden hizmet alan kişilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Uzun süredir yaşadığım boyun ağrılarımdan kurtulmamı sağlayan Sedef hanıma teşekkür ederim gösterdiği ilgiye minnettarım.

  C... A...

  Muhasebeci

  Belimdeki şiddetli ağrı sebebiyle Sedef hanımdan yardım aldım 4. Seanstan sonra egzersizler sayesinde epey toparlandım

   S... D...

   Mağaza Yöneticisi

   Sedef hanım çok güler yüzlü ve profesyonel onunla reformer pilates yapmak çok verimli geldi bana ağrılarım oldukça azaldı.

    H... B....

    Milli Sporcu

    Klinik Reformer Pilates Randevusu

    Klinik Reformer Pilates ile ilgili olarak detaylı bilgi almak ve uzmanımız ile görüşmek için bizlere iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

    “İyi tasarlanmış, doğru ve dengeli birkaç sıralamayla uygulanan basit birkaç hareket, saatlerce yapılan yarım yamalak egzersizlere ve zorlama esneme hareketlerine eşdeğerdir.”

    Joseph Pilates

    Neden Biz

    Çünkü Alanında Deneyimli Fizyoterapist Eşliğinde​

    Fizyonişantaşı’nda alanında deneyimli Fizyoterapistler ve Diyetisyenler eşliğinde hem bilimsel bir plan dahilinde hizmet alacaksınız hem de bunun rahatlığı içerisinde ihtiyaçlarınız ölçüsünde gün geçtikçe sağlam bir şekilde ilerlediğinizi göreceksiniz.

     

    Fizyonişantaşı’nda aldığınız genel pilates ve danışmanlık hizmetlerinin Fizyoterapist eşliğinde olması birçok pilates merkezleri ile Fizyonişantaşı arasındaki en önemli ayırıcı farktır. Bu sebeple önerilen en güvenli ve bilimsel yöntemler fizyoterapist eşliğinde her an gözetim altında uygulananlardır. 

    En Güvenli Egzersiz Yöntemi

    Deneyimli Fizyoterapistler eşliğinde en güvenli egzersiz yöntemiyle hizmet almış oluyorsunuz.

    Konforlu ve Kaliteli Hizmet

    Kendinizi rahat ve konforlu hissetmeniz yaptığınız işe odaklanmanız açısından da son derece önemlidir.

    Alanında Deneyimli Ekip

    Kişiye özel hazırlanan programlarla kendinizi profesyonel ekibimizin güvencesinde rahat ve her geçen gün ilerleyen bir süreçte bulacaksınız.