Fizyonişantaşı I Yaşam Akademisi I Fizyoterapist Eşliğinde Pilates I Reformer

0532 792 53 56

Hamile Pilatesi

Hamilelik, kadının hayatında çok özel bir zaman dilimidir ve hem mental hem de fiziksel açıdan her kişiyi farklı etkiler.

 

Pilates, bebek ve anne için egzersizin en güvenilir formlarından biridir ve pilateste düzenli egzersiz programı ile kadınlar bebekleri ve kendileri için en iyi fiziksel ve duygusal ortamı sağlamış olurlar. Ayrıca içimizdeki güzellik hissini, zerafet ve içsel dinginliğini artırır. Sadece doğuma yardım etmekle kalmaz, doğum sonrasında da toparlanmayı hızlandırır.

 

Gebelikte pilates yapmak için çok fazla neden vardır. Pilates; omurga stabilizasyonunu, pelvik taban kontrolünü, nefesi ve postürü vurgulayan bir tekniktir ve anne adayları için ideal bir egzersiz şeklidir. Kan akımını bebekten uzaklaştırmaz, sizin rahatlamanıza ve sakinleşmenize yardım eder, denge duyunuzun yeniden kazanılmasını sağlar.

 

Hareketlerinizin açıklık derecesini artırır, esnekliği düzenlerken kuvvetinizi de geliştirir. Çalışmalar göstermiştir ki, her 3 kadından 1’i doğum sonrası zayıflayan pelvik taban kaslarından ötürü idrar tutamama(inkontinans) problemi yaşamakta. Klinik mat / reformer pilates egzersizleri ile pelvik taban kaslarınızın zayıflığını tedavi etmede etkili yöntemlerden biridir. Yalnız, bazı kadınlarda (özellikle dansçılar, elit sporcular ve jimnastikçiler) pelvik taban kasları fazla çalışmaktan dolayı çok güçlü olabilir. 

Bu durumlarda da pelvik taban kaslarını gevşetmeye odaklanılır. Hep söylediğimiz gibi bireyin önce değerlendirilip sonra kişiye özel oluşan egzersiz programlaması her zaman çok önemlidir. Ve biz hayatınızdaki bu özel zaman diliminde hem mental hem fiziki olarak rahat geçirebilmeniz için size çok özenle hazırlanmış egzersiz programınıza fizyoterapistinizle hazırlanmanızı sağlıyoruz.

 

Fizyonişantaşı Yaşam Akademisi’nde fizyoterapist ile hamile klinik reformer ya da mat pilates seanslarımız yaklaşık olarak 50 dakika sürmekte olup haftada 2-3 seans olarak planlanmaktadır.. Herhangi bir özel durumunuzda(spesifik bir ağrı/rahatsızlık) seanslarınızın süresi ve içeriği değişebilmektedir. Detaylı bilgi için iletişim numaramızdan bilgi alabilirsiniz.

Bizi Tercih Edenler

Sizlerin yorumlarını önemsiyoruz. Daha önce bizlerden hizmet alan kişilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Uzun süredir yaşadığım boyun ağrılarımdan kurtulmamı sağlayan Sedef hanıma teşekkür ederim gösterdiği ilgiye minnettarım.

  C... A...

  Muhasebeci

  Belimdeki şiddetli ağrı sebebiyle Sedef hanımdan yardım aldım 4. Seanstan sonra egzersizler sayesinde epey toparlandım

   S... D...

   Mağaza Yöneticisi

   Sedef hanım çok güler yüzlü ve profesyonel onunla reformer pilates yapmak çok verimli geldi bana ağrılarım oldukça azaldı.

    H... B....

    Milli Sporcu

    Hamile Pilatesi Randevusu

    Hamile pilatesi ile ilgili olarak detaylı bilgi almak ve uzmanımız ile görüşmek için bizlere iletişim sayfamızdan ulabilirsiniz.

    “İyi tasarlanmış, doğru ve dengeli birkaç sıralamayla uygulanan basit birkaç hareket, saatlerce yapılan yarım yamalak egzersizlere ve zorlama esneme hareketlerine eşdeğerdir.”

    Joseph Pilates

    Neden Biz?

    Çünkü Alanında Deneyimli Fizyoterapist Eşliğinde​

    Fizyonişantaşı’nda alanında deneyimli Fizyoterapistler ve Diyetisyenler eşliğinde hem bilimsel bir plan dahilinde hizmet alacaksınız hem de bunun rahatlığı içerisinde ihtiyaçlarınız ölçüsünde gün geçtikçe sağlam bir şekilde ilerlediğinizi göreceksiniz. 

     

    Fizyonişantaşı’nda aldığınız genel pilates ve danışmanlık hizmetlerinin Fizyoterapist eşliğinde olması birçok pilates merkezleri ile Fizyonişantaşı arasındaki en önemli ayırıcı farktır. Bu sebeple önerilen en güvenli ve bilimsel yöntemler fizyoterapist eşliğinde her an gözetim altında uygulananlardır. 

    En Güvenli Egzersiz Yöntemi

    Deneyimli Fizyoterapistler eşliğinde en güvenli egzersiz yöntemiyle hizmet almış oluyorsunuz.

    Konforlu ve Kaliteli Hizmet

    Kendinizi rahat ve konforlu hissetmeniz yaptığınız işe odaklanmanız açısından da son derece önemlidir.

    Alanında Deneyimli Ekip

    Kişiye özel hazırlanan programlarla kendinizi profesyonel ekibimizin güvencesinde rahat ve her geçen gün ilerleyen bir süreçte bulacaksınız.