0532 792 53 56

Fizyoterapist Eşliğinde Klinik Pilates Nasıl Yapılır?

Pilates, her ne kadar sıkılaşmak ya da formda kalmak amaçlarıyla yapılsa da bizim öncelik verdiğimiz kısım farklıdır.

 

Tabii kim istemez formda sımsıkı bir vücuda sahip olmayı. Ve bunu en güvenli en konforlu en emin ellerde büyük bir rahatlıkla yapmayı.. Buaralar sık sık duymuşsunuzdur pilates ya da başka bir spor dalı ile uğraşırken zedelenmelere maruz kalanları ya da ağrısı gitgide artanları. Her hareket herkese uymayabilir her spor dalı herkes için de uygun olmayabilir.

 

Kişiselleştirilmemiş hiçbir şey size uygun değildir. Mesela standart pilates egzersizlerinin her kişiye uygun olmadığı gibi ya da reformer pilates egzersizlerinin de her kişiye uygun olmadığı gibi. Bazı rahatsızlıklara sahip bireylerin yapamayacağı hatta asla yapmaması istediğimiz egzersizler vardır. İşte tam da bu noktalarda fizyoterapist devreye girer.

 

Çünkü bir Fizyoterapist lisans döneminde aldığı dersler sayesinde insan anatomisine, kas-iskelet sistemine, kas-iskelet sisteminin işleyişine, hareket bilimi dediğimiz hangi kasın hangi açıda hangi harekette devreye girdiğini bize gösteren kinezyoloji bilgisine sahiptir. Kişinin postürel anlamda eksiklerini daha iyi saptayıp, daha uygun yön çizip, yaşam kalitesini arttırmaya yönelik egzersizlerin reçetesini oluşturabilir.

 

Bu komponentlerle fizyoterapist eşliğinde yaptığınız her hareketiniz daha bilinçli ve güvenilir bir hal alır. Herhangi bir fiziksel rahatsızlık durumundaysa pilates ile klinik egzersizlerimizi birleştirip rahatsızlığınıza yönelik fizyoterapi teknikleri ile pilates egzersizleri modifiye edilir. Fizyoterapist olarak deneyimli sağlıkçı kimlikliğimizle bir yandan fayda sağlamayı düşünürken diğer yandan size zarar vermemek bizim ilk hedefimizdir.

Tag :

Paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenlerimize Kayıt

Mail adresinizi bizimle paylaşırsanız,güncel yazılarımızdan anında haberdar olabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız